Kalendarze – propozycje oraz rodzaje

Kiedy kończy się rok, warto pomyśleć o zakupie na nowy Rok. Najlepszym prezentem na ten czas będzie wybór odpowiedniego kalendarza.

Rodzaje kalendarzy

Na rynku najbardziej popularnymi rozwiązaniami są:

  • kalendarze biurowe (stojące, wiszące i listkowe)
  • kalendarze książkowe.
  • kalendarze ścienne (w tym kalendarze plakatowe)

Kalendarze biurowe

Kalendarze biurowe mają standardowo trzy formy, tzn kalendarze stojące, listkowe i wiszące. Kalendarze stojące, których używasz w miejscu pracy są niezwykle wygodne, ponieważ wszystkie ważne daty możesz zapisywać bez wstawania z miejsca pracy. Dodatkowo są poręczne. Listkowe kalendarze są idealne do punktów usługowych. Dzięki nim klienci mają łatwy dostęp do danych firmy.

Kalendarze książkowe

Kalendarze książkowe przypominają terminarze. Na każdej stronie w jego wnętrzu znajduje się poszczególny dzień roku. Pomimo powszechnego stosowania z kalendarzy Google, mnóstwo osób do dziś kupuje kalendarze książkowe. Na ostatnich stronach w tego typu kalendarzach, można zapisać dane teleadresowe osób najbliższych, czy danych firmowych. Okładka kalendarza może być elegancka, lub humorystyczna z odpowiednią grafiką. W takim kalendarzu znaleźć można również mapy Polski, Europy, czy świata. Książkowe wersje kalendarza możesz nosić w torebce, czy w plecaku na laptopa. Dzięki nim zawsze będziesz dobrze zorganizowany, ponieważ jest poręczny i stosunkowo niewielkich rozmiarów. Jest w nim miejsce na rozpiski osobiste, oraz ważne informacje, o których nie chcesz zapomnieć.

Kalendarze ścienne

Kalendarze ścienne są świetnym rozwiązaniem dla osób starszych z uwagi na bardzo duże litery oraz cyfry w nim zamieszczone. Takie kalendarze tworzą również aspekt dekoracyjny, ponieważ na 12 kartkach znaleźć się mogą zdjęcia rodziny, czy ukochane zwierzęta. Kalendarz może być wersją plakatu, gdzie co miesiąc zyskujesz wersję nowej grafiki. Kalendarzez kotkami ścienne są bardzo przestronne, więc nie ma problemu z naniesieniem na nie dużej ilości notatek, czy informacji potrzebnych na co dzień.